GİRESUN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun, 8. Van Turizm ve Seyahat Fuarı'nda

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı turizm firmaları bu yıl 8.si gerçekleştirilen Van Turizm ve Seyahat Fuarına katıldı.

Giresun’dan bir heyetinde katılım sağladığı Van Turizm Fuarına, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Kemal Gürgenci’de katıldı.

Özellikle İran ,Irak, Ermenistan gibi  ülkelerden ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden turizm acente , tur operatörü ve otellerin iştirak ettiği Van Turizm fuarına bu yıl, ilimizde turizm sektöründe faaliyet gösteren otel ve seyahat acenteleri başta olmak üzere 12 firma katılım sağladı.

Katılım sağlayan firmalar yerli ve yabancı firmalarla B2B ( karşılıklı görüşme iş görüşmesi ) yapma imkanı buldular. Katılımcı firmalarımız 20 adet acente ile birebir görüşme yaparak 2018 turizm sezonunda Giresun destinasyonunun tur güzergahlarında mutlak kullanılmasını talep ettiler. Ayrıca fuara katılım sağlayan ulusal ve yerel kurumlarla görüşme imkanı buldular.

İran Turizm Acenteleri Birliği ile Giresun’da İran turizm acentelerinin katılım sağlayacağı bir toplantının ilimizde organize edilmesi konusunda İranlı acentelerle görüş birliğine varıldı.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden sektör temsilcileri özellikle İran pazarının ilimiz ve bölgemiz için çok önemli olduğunu ve bu fuarlara katılımın attırılması gerektiğini vurguladılar.

  • Van-Turizm-Fuarı-005.jpg
  • Van-Turizm-Fuarı-013.jpg
  • Van-Turizm-Fuarı-015.jpg
  • Van-Turizm-Fuarı-020.jpg
  • Van-Turizm-Fuarı-024.jpg