GİRESUN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

3. TURİZM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kültür ve turizm açısından önemli çalışmaları hayata geçirmek, planlı ve koordineli hareket etmek, ilimiz turizm çalışmaları ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak için Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantı organizasyonumuzun üçüncüsü 01.03.2018 Perşembe günü saat 19:00’ da gerçekleştirildi.

Sayın Valimiz Harun SARIFAKIOĞULLARI’nın Giresun Adası ile ilgili yapılan çalışmaların son durumu ile ilgili bilgiler sunarak başladığı toplantının bu ay ki gündeminde  ‘’Turizm tahsis yatırım alanları ve imar durumlarının bilgilendirilmesi’’ yer aldı.

Turizm yatırımcılarına yönelik yapılan hazırlıkları ve çalışmaların, yatırıma uygun arazilerin, korunan alanların , turizm merkezlerinin hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı sunumlar;

İl Özel İdaresi  /    İbrahim KARACA-İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü

DOKAP (Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başk.)  / Mustafa Kemal BİLGİN/Başkan Yard.

DOKA (Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı)  / Murat ALADAĞ-Koordinatör

T.K.D.K.( Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu)  / Murat BAKIR-Uzman

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü / Ertan KUDUBAN-Şube Müdürü

AB Proje Ofisi / Ali YILMAZ – Ofis Koordinatörü

tarafından gerçekleştirildi.

Toplantıya Giresun’da faaliyet gösteren konaklama işletmeleri, seyahat acentaları ve yiyecek içecek işletmeleri de katıldı. İşletmecilerin oldukça ilgi gösterdiği toplantıda yatırım arzileri hakkında detaylı bilgilerin alınmasından sonra Giresun turizmiyle ilgili yapılan ve yapılabilecek tanıtım çalışmaları hakkında fikir alışverişleriyle sona erdi. 

  • IMG_4215.JPG
  • IMG_4223.JPG
  • IMG_4296.JPG
  • IMG_4300.JPG
  • IMG_4312.JPG