GİRESUN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Fotoğraf Tutkunları Koçkayasında Buluştu


OSİB Doğa Koruma ve Millî Parklar 12.Bölge Giresun Şube Müdürlüğü ve Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) tarafından organize edilen “Kümbet Yaylası - Koçkayası Tabiat Parkı” Foto Maratonu, 10-13 Ağustos 2017 tarihleri arasında yaklaşık 100 fotoğraf tutkunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Giresun’un Dereli ilçesi sınırlarında bulunan Koçkayası Tabiat Parkı’nın merkez olarak belirlendiği maratonda Kümbet Yaylası , Uzundere, Tamdere, Eğribel ve Çıkrıkkapı Yaylaları ile birlikte bu yaylaların civarında yer alan kültürel ve tarihi alanlarda objektiflere yansıtıldı.

Yarışmaya il dışından gelen profesyonel fotoğrafçılar haricinde, Karadeniz Bölgesi’nde bulunan fotoğraf dernekleri ve amatör fotoğrafçılar da oldukça ilgi gösterdi.

Etkinlik için bölgeye gelen katılımcılar Koçkayası Tabiat Parkı'nda kendileri için kurulan çadırlarda konaklayarak Karadeniz’in eşsiz doğal güzellikleriyle iç içe yaşama şansı da buldu.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü çekim ekibinin de katıldığı fotoğraf maratonu, sayısal (digital) ve renkli olarak tek bölümlü düzenlendi. 4 gün süren çekimler süresince bu destinasyonların doğal ve kültürel noktaları profesyonellerce ele alındı.

21 Ağustos 2017 tarihinde sonuçları açıklanacak olan maratonda yer alan fotoğraflar www.gezfod.org.tr web adresinde yayınlanacaktır.

  • fotomaraton1.jpg
  • fotomaraton2.jpg
  • fotomaraton3.jpg
  • fotomaraton4.jpg
  • fotomaraton5.jpg
  • fotomaraton6.jpg