GİRESUN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

"Giresun / Kültür Sanat Günleri"

2-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi tarafından düzenlenen Kültür ve Sanat Günleri Festivalinde Giresun’da yer aldı.
Giresun Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü öncülüğünde Giresun Halk Eğitim El sanatları ve Pastacılık bölümünün de katıldığı etkinlikte Giresun’un Turizm ve kültürel alanlarının tanıtımının yanı sıra el sanatları ile yörenin mutfağının da tanıtımı yapıldı.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan sunumlar ve kurum broşürleriyle yapılan tanıtımlarda üniversite bünyesindeki turizm, sanat, tarih öğrencileri oldukça ilgi gösterdi. Öğrencilere detaylı bilgiler aktarma fırsatı bulunan etkinlikte talep eden öğrenci gruplarına detaylı tur programları da oluşturuldu. Halk Eğitim Merkezi Pastacılık Bölümü’nün yapmış olduğu yöresel tatlı ve pastalar, fındıklı kurabiyeler, Kara Lahana Diblesi festival süresince ikram edilerek Giresun’un tanıtımına katkıda bulunuldu.
Türkiye’nin 7 ayrı bölgesini temsilen gelen diğer il ve ilçelerle turizm üzerine toplantılar yapılarak sektöre yönelik fikir alışverişlerinde bulunuldu.
Giresun’a ayrılan standımızı Siyasal Bilgiler Fakültesi Yerel Yönetimler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aynur Atmaca Can ziyaret ederek katılımlar için teşekkürlerini dile getirdi ve Giresun Mutfağına ve el sanatlarına yönelik incelemelerde bulundu.
Marmara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. D. Recep Bozlağan’ın da katılımıyla düzenlenen yemekte Giresun turizmine yönelik çalışmalar, turizm alanlarımız, konaklama ve yeme içme kapasitelerimiz hakkında bilgiler verildi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzce hazırlatmış olduğumuz plaketimizi de kendilerine taktim ederek böyle bir organizasyonla turizme yaptıkları katkıdan dolayı teşekkürlerimizi ilettik. Kendilerine yapmış olduğumuz Giresun davetine de en kısa zamanda gelmeyi düşündüğünü dile getiren Bozlağan, Giresun’a daha önceden geldiğini fakat detaylı gezemediğini belirterek; ‘’Gördüğüm kadarıyla Giresun doğası çok fazla bozulmayan, kültür bakımından oldukça zengin ve geniş bir şehir. Karadeniz’in diğer turizm merkezlerine nazaran oldukça sakin ve daha bakir. Kültür ve Turizm Müdürlüğünce devam eden çalışmalar oldukça sağlam zeminler üzerine konumlandırılmış, İlerleyen yıllarda böyle sağlam çalışmalarla Giresun Karadeniz’de hem kültürel hem de doğal zenginlikleri daha da kıymetli hale gelecek en kısa zamanda bu güzel şehri daha detaylı görmeye geleceğim’’ diye belirtti.
Üniversite bünyesindeki Giresun’lu öğrencilerinde uğradığı standımızda pek çok Öğretim Görevlisi, personel, farklı branşlardan öğrenciler de standımızı ziyaret ederek bilgiler aldılar.

  • giresunkutursanatgunleri.JPG
  • sanat günleri1.jpg
  • sanat günleri2.jpg
  • sanat günleri3.jpg