GİRESUN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

GİRESUN KÜLTÜR ve TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ HESTOUREX FUARI’NDA

Dışişleri Bakanlığı çatısı altında, Ekonomi, Kültür ve Turizm, Kalkınma, Gençlik ve Spor ile Sağlık bakanlıkları tarafından desteklenen, Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı (HESTOUREX), ANFAŞ Expo Center'da açıldı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla açılan fuara DOKA kapsamında Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak katılım gerçekleştirildi.

Doğa sporları ve sağlık turizmi alanında profesyonellerin davet edildiği fuar süresince Giresun turizmi ile ilgili ,standımızı ziyaret eden tur operatöleri, gezginler, sağlık ve extrem spor profesyonelleriyle  detaylı görüşmeler yapıldı.

Doğa sporları kapsamında Trekking, Dağcılık, Kamp ve Karavan Turizmi, Oryantiring aktiviteleri başta olmak üzere bu alanların federasyon ve kulüpleriyle B2B görüşmeler düzenlenerek,  Giresun’da kullanılabilecek destinasyonlar hakkında bilgiler verildi. Akdeniz ve Ege Bölgesi’nden, daha önce Karadeniz Bölgesine yönelik çalışmamış acenta ve  tur operatörleriyle ilimiz hakkında görüşülerek programlar hazırlandı.

150 ülkeden ziyaretçinin yer aldığı, bu yıl ilki düzenlenen fuarda, extrem doğa sporları ve sağlık turizmi kapsamında birçok kent, belediye, birlik, dernek, sivil toplum kuruluşu, kalkınma ajansı, hastane ve şirket stand açtı. Fuar 9 Nisan Pazar günü sona erdi.

  • HESTOUREX1.jpg
  • HESTOUREX2.jpg
  • HESTOUREX3.jpg
  • HESTOUREX44.jpg
  • HESTOUREX5.jpg