GİRESUN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Zeytinlik Evleri Projesi Yerinde İncelendi

Zeytinlik Mevkii Sokak Sağlıklaştırma Ve Kentsel Tasarım Projesi Uygulaması işi ile ilgili devam eden çalışmalar yerinde incelendi.

Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları, 24 Ekim 2017 Salı günü Zeytinlik Mevkiinde devam eden restorasyon ve alt yapı çalışmalarını İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleşen ziyarette yerinde inceledi. İl Genel Meclis Başkanlığı toplantı salonunda saat 17:00 da gerçekleşen toplantı da proje koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Gazanfer İltar ve yüklenici firma yetkilileri tarafından devam eden restorasyon ve alt yapı çalışmaları ile ilgili bir sunum yapıldı.

12 Aralık 2016 tarihinde başlayan projenin iş bitiminde Zeytinlik Mevkiisinin özgün dokusuna yeniden kavuşacağını ifade eden yetkililer, toplamda 730 iş günü sürecek projenin 2018 yılının Aralık ayında bitirilmesinin planlandığını belirtti. 14’ü az, 14’ü orta ve 3’ü ağır hasarlı olmak üzere toplamda 31 binada restorasyon çalışmasının yapılacağını ifade eden yetkililer, bu binalardan 8’inin restorasyonunun tamamlanma aşamasına geldiğini ifade ettiler. Ayrıca yetkililer, Zeytinlik Mevkiinde alt yapı çalışmalarının da devam ettiğini belirttiler.

  • DSC_0397.jpg
  • DSC_0431.jpg
  • DSC_0435.jpg