GİRESUN İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

"Giresun Kış Turizmi Fizibilite Raporu" Tamamlandı

Giresun Valiliğinin himayelerinde, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) 2019 Fizibilite Destek Programı kapsamın da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlatılan, “Dereli ve Bulancak bölgelerinde 2000 metre rakım ve üzeri alanlarda Kış Turizmi Fizibilite Raporu” projesi tamamlandı.

Proje ile Dereli ve Bulancak ilçelerinde 2000 metre ve üstü rakıma sahip bölgelerde, iklim ve kar garantili, bölgesel kalkınmaya ve rekabet gücüne katkıda bulunmak için, büyüklüğü 500 hektarın üstünde olan, uluslararası ölçekte kış turizm merkezi olabilecek alanlarda, turizm etkinliklerinin çeşitlendirilmesi adına, kış, yayla ve alternatif turizm kapasitesinin belirlenebilmesini hedeflemektedir.

Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü toplantı salonunda 21 Ocak Perşembe günü saat 14.00’de gerçekleştirilen toplantı ile 3 dilde hazırlanan rapor ve haritalardan oluşan proje, İl Müdürü Kemal GÜRGENCİ ve yüklenici firma temsilcisi Peksever Müderrisoğlu tarafından Vali Ünlü’ye arz  edildi.

Toplantı ile ilgili bir değerlendirme yapan Vali Ünlü “Büyüyen turizm hedeflerimiz doğrultusunda kış turizmini oldukça önemsiyor ve Giresun'umuzu mevcut potansiyeliyle önemli bir destinasyon ve cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Toplantıda, yüklenici firma temsilcisi Peksever Müderrisoğlu’nun yanı sıra, DOKA İl Koordinatörü Murat Aladağ da hazır bulundu.

EsQrAgPW4AYOYDY (1).jpg